Kupujeme ložní povlečení

U výběru povlečení hraje největší roli materiál. Mnoho lidí si však všímá pouze barvy a vzoru. Což jsou také důležité věci, hlavně proto, aby povlečení ladilo s interiérem pokoje. Materiál však udává životnost a údržbu povlečení.

Barevnost a vzor je na vás a tak trochu na ročním období

Barevnost povlečení je vždy otázka vkusu a kreativity jedince. Obecně však platí pravidlo, že na chladnější období bychom měli vybírat ložní prádlo teplejších barev – odstíny oranžové, růžové i hnědé. V létě pak spíše chladnější barvy, jako jsou zelená, stříbrná, bílá i světle modrá.

Hlavní je kvalita

Nejkvalitnější ložní prádlo je vyrobeno ze 100% česané bavlny. Právě tento materiál má úžasné vlastnosti. Je příjemný na pohmat, má vysokou pevnost, dobrou savost, je barevně stálý a antialergický. Z jemných přízí se tkají nejkvalitnější hladké bavlněné satény i damašek. Kvalitní materiál musí být lehký, ale pevný. Po vyprání a následném správném sušení by neměl vyžadovat žehlení.

Jaké materiály tedy zvolit?

  • Zvlněný krep – velmi příjemný na dotek, levnější varianty mohou být drsnější. Nemusí se žehlit a má dlouhou životnost. Hodí se hlavně v letních měsících.
  • Bavlna – vhodná na kteroukoliv roční dobu. Velmi příjemná na dotek, dobře saje pot a přitom je tento materiál prodyšný.
  • Bavlněný satén – je opravdu kvalitní materiál, který se nemusí žehlit. V zimě vás zahřeje a v létě ochladí.
  • Flanel – povlečení z flanelu je nejvhodnější v zimním období, kdy vás opravdu zahřeje. Flanel dobře saje pot. Nevýhodou je fakt, že tento materiál se ve většině případů bez žehlení neobejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *