Kupujeme ložní povlečení

U výběru povlečení hraje největší roli materiál. Mnoho lidí si však všímá pouze barvy a vzoru. Což jsou také důležité věci, hlavně proto, aby povlečení ladilo s interiérem pokoje. Materiál však udává životnost a údržbu povlečení.

Barevnost a vzor je na vás a tak trochu na ročním období

Barevnost povlečení je vždy otázka vkusu a kreativity jedince. Obecně však platí pravidlo, že na chladnější období bychom měli vybírat ložní prádlo teplejších barev – odstíny oranžové, růžové i hnědé. V létě pak spíše chladnější barvy, jako jsou zelená, stříbrná, bílá i světle modrá.

Hlavní je kvalita

Nejkvalitnější ložní prádlo je vyrobeno ze 100% česané bavlny. Právě tento materiál má úžasné vlastnosti. Je příjemný na pohmat, má vysokou pevnost, dobrou savost, je barevně stálý a antialergický. Z jemných přízí se tkají nejkvalitnější hladké bavlněné satény i damašek. Kvalitní materiál musí být lehký, ale pevný. Po vyprání a následném správném sušení by neměl vyžadovat žehlení.

Jaké materiály tedy zvolit?

  • Zvlněný krep – velmi příjemný na dotek, levnější varianty mohou být drsnější. Nemusí se žehlit a má dlouhou životnost. Hodí se hlavně v letních měsících.
  • Bavlna – vhodná na kteroukoliv roční dobu. Velmi příjemná na dotek, dobře saje pot a přitom je tento materiál prodyšný.
  • Bavlněný satén – je opravdu kvalitní materiál, který se nemusí žehlit. V zimě vás zahřeje a v létě ochladí.
  • Flanel – povlečení z flanelu je nejvhodnější v zimním období, kdy vás opravdu zahřeje. Flanel dobře saje pot. Nevýhodou je fakt, že tento materiál se ve většině případů bez žehlení neobejde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *