Výhody a nevýhody granitového dřezu

Máte moderní kuchyni? Potom si do ní musíte pořídit také moderní dřez. Jaký by to měl být? Dnes je jasným hitem dřez granitový. Přemýšlíte nad tím? Pokud ano, podívejte se na výčet hlavních výhod a nevýhod tohoto řešení.

Skvělý vzhled

Ten je hlavním důvodem, proč si ho pořídit. Hlavně v nových moderních kuchyních vypadá naprosto dokonale. Více se do nich hodí, než klasický dřez nerezový. Skvělý vzhled navíc dokáže podpořit jak bohatý výběr možností, které granitové dřezy mají, tak i to, že není problém vybrat řešení i v různých barvách. Ideálně s ohledem na barvu samotné kuchyně.

Vysoká kvalita

I ta je pozitivem. Není třeba obávat se toho, že by se jednalo o dřez primárně estetický, který by nesplnil požadavky na kvalitu. Naopak. Je velmi odolný, velmi pevný a nabídne i dlouhou životnost. A to právě v porovnání s klasikou v případě dřezu nerezového. Ten navíc může být vyrábět z tenkého plechu, čímž je naopak řešením značně nekvalitním.

Jednoduchá údržba

Jaké je čištění granitového dřezu? Rychlé a jednoduché. Stačí v podstatě jenom určený přípravek a měkký hadřík, nebo houbička. Pokud se o dřez staráte pravidelně, bude i za několik let vypadat stále jako nový.

Možné stopy od vody

Nyní se dostáváme k prvnímu negativu. Pokud zvolíte tmavé řešení, a máte tvrdou vodu, je třeba počítat s tím, že na něm mohou být vidět stopy od vodního kamene. A to více, než u dřezu nerezového, který je lesklý a světlý. Jak si s tímto negativem poradit? Buď kupte světlý odstín, nebo dřez po použití otřete.

Vyšší cena

Ano, i ta může být pro někoho negativem v porovnání s nerezovou možností. Na druhou stranu nezapomínejme na kvalitu a životnost. Jde tedy o investici dlouhodobou, která se vyplatí. Kdo ale hledí jenom na současnost a na cenu v ceníku, tomu rozhodně může přijít vysoká. Ne však zase až o tolik, abyste se o něj nemohli zajímat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *